Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu

Kołobrzeg to jedna z najpiękniejszych miejscowości leżących nad polskim Morzem Bałtyckim. Piękne plaże i liczne atrakcje powodują, że w sezonie letnim przyjeżdża tu setki, a nawet tysiące turystów. A wśród nich znajdują się także rodziny z dziećmi. Jednak okres wakacji to nie jedyny czas, kiedy można cieszyć się pięknem tego nadmorskiego miasta. W Kołobrzegu atrakcje dla dzieci są przez cały rok. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie miejsca warto odwiedzić.

Najciekawsze atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu

Dzieci uwielbiają się bawić. A Kołobrzeg to miasto, które słynie z wielu atrakcji dla dzieci zarówno tych najmłodszych i tych starszych. Jest to przede wszystkim miasto przyjazne dzieciom. Wśród najciekawszych atrakcji możesz znaleźć:

Pomerania Fun Park w Kołobrzegu – ul. Pyszka 4

Jest to z pewnością największy park rozrywki na całym Pomorzu Zachodnim. Jest to atrakcja dla dzieci w Kołobrzegu, gdzie cała rodzina może wspólnie spędzić czas. Na terenie Parku dostępne są atrakcje sezonowe oraz takie, które działają przez cały rok. Cała powierzchnia Parku wynosi 30ha. Do dyspozycji gości jest restauracja, kawiarnia oraz liczne punkty gastronomiczne. Na terenie Pomerani Fun Park organizowane są także imprezy i koncerty. W skład Parku wchodzą różne strefy, które są dodatkową rozrywką. A składa się na nie:

  • Strefa Karuzel, w której na każdego uczestnika czeka roller coaster, duża karuzela krzesełkowa, autodrom, wielkie wahadło extreme oraz wielka rodzinna karuzela.
  • Wioska Wikingów – to miejsce wyglądem przypomina skansen. Podczas pobytu w tym miejscu Ty i Twoje dziecko możecie poznać historię starożytnych wojowników. Będziecie mogli dowiedzieć się również wiele ciekawostek na temat, jak wyrabia się broń i jak przygotowuje się jedzenie. Nie tylko będziesz słuchaczem i obserwatorem, będziesz mógł wziąć udział w szkoleniu, które przygotowane będą przez wojowników i mieszkańców wioski.
  • Dmuchany Plac Zabaw – jest to ogromny, dmuchany plac. W tej strefie każdy może się wyszaleć do woli na dmuchanych zabawkach.
  • Maluszkowo – jest to strefa, która przeznaczona jest dla tych najmłodszych dzieci w wieku 2-4 lat. Przeznaczone są dla nich zabawy w basenach z kuleczkami, na zjeżdżalniach lub mniejszych karuzelach. Dodatkową specjalnością jest przejażdżka ciuchcią i samochodzikami.
  • Drabinki i Ślizgawki – ten punkt dostępny jest nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Można się tu wyszaleć na ściankach wspinaczkowych, drabinkach, a także w tunelach.
  • Wodny Świat – jest to strefa, w której znajdują się wielkie dmuchane baseny. Jest to idealna, kołobrzeska atrakcja dla dzieci i dorosłych na letnie, gorące dni.
  • Hala Zabaw – ta atrakcja dla dzieci w Kołobrzegu dostępna jest przez cały rok. Strefy zabaw w tym miejscu dostosowane są do wieku dziecka. Dzieci mogą bawić się na trampolinach i placu zabaw typu małpi gaj. Oprócz tego dostępne są zjeżdżalnie tradycyjne, tubowe itp., automaty i wiele innych ciekawych atrakcji. Wszystko otoczone jest dekoracjami jak z bajki. Znajdują się tutaj również punkty gastronomiczne.

Klockowisko w Kołobrzegu – ul. VI Dywizji Piechoty 27

Jest to świetna atrakcja dla dzieci w Kołobrzegu, podczas gdy za oknem pada deszcz lub jest zimno. Dzieci uwielbiają się bawić, a to miejsce właśnie takie jest. W Klockowisku dzieci znajdą tysiące klocków różnego rodzaju. Cały obiekt podzielony jest na 5 stref, które dostępne są dla dzieci w różnym wieku. Wśród nich znajdują się: „Małe paluszki”; „Na ręce cztery”; „Majster w akcji”; „Demolka” i „Hocki Klocki”. W klockowej zabawie dziecko ma możliwość doświadczania, eksperymentowania, popełniania błędów i uczenia się ich naprawiania. Ta kołobrzeska atrakcja dla dzieci pozwala również kształtować dziecku podstawę jego charakteru. Oprócz tego dziecko może rozwijać swoją wyobraźnię, bo na tym właśnie polega dzieciństwo. Dodatkowo dla wszystkich gości dostępne jest miejsce do spokojnych rozmów i wypicia pysznej kawy.

Miasto myszy w Kołobrzegu – ul. Morska 2

Ta kołobrzeska atrakcja dla dzieci jest dość nietypowa. W tym właśnie miejscu można spotkać…myszy. Wiem, niektórzy mogą się przerazić od samego słowa. Ale to miejsce jest naprawdę wyjątkowe. Najmłodsi mogą przenieść się do innego świata i poznać życie małych gryzoni. W Mieście Myszy możesz spotkać ich aż 500. Wśród nich możesz spotkać zwykłe, białe, z zakręconymi włosami, myszy pigmejskie (najmniejsze na świecie) i wiele innych ciekawych gatunków z różnych zakątków świata. Poza samym obserwowaniem myszek, możesz również dowiedzieć się jak żyją, co najchętniej jedzą, a nawet jakie mają zwyczaje. Jest to miejsce gdzie Twoja pociecha może poznać różne ciekawostki i fakty z życia tych maleńkich stworzonek. Wszystko wygląda jak z baśni, dlatego jest to świetna atrakcja dla dzieci w Kołobrzegu.

 

A Ty, które miejsce odwiedzisz razem z rodziną?