Biuro rachunkowe w Przasnyszu – co obejmują usługi kadrowo-płacowe?

Prowadzenie własnej działalności, w szczególności, jeżeli zatrudnia się setki, jak nie tysiące pracowników, może być naprawdę trudnym wyzwaniem. Przedsiębiorca, który nie posiada wystarczające wiedzy na temat księgowości, nie jest w stanie zarządzać wszystkimi procesami w firmie, a jak wiadomo, nikt nie jest wszechwiedzący. Obsługa kadr i płac należy bowiem do dość skomplikowanych czynności i wymaga wielu umiejętności i szerokiej wiedzy w tym zakresie. Aby oszczędzić sobie czasu i nerw firmy najczęściej decydują się na zatrudnienie biura księgowego. Takie biuro rachunkowe Przasnysz, czy też biuro w innym mieście zajmuje się nie tylko usługami związanymi z dokumentacją kadrowo-płacową. Wykonuje również szereg innych czynności, które dla przedsiębiorców mogą być naprawdę dużym utrapieniem.

Co należy do głównych obowiązków biura rachunkowego?

Udając się do biura rachunkowego, przedsiębiorca może liczyć na fachowe doradztwo w zakresie usług księgowych, wspomnianych już wcześniej usług kadrowo-płacowych, ale również usług dodatkowych. Prowadzenie własnej działalności wymaga znajomości przepisów prawa, te jednak nie są skore do współpracy i wciąż ulegają nieustannym zmianom, co doskonale widać na przykładzie Nowego Polskiego Ładu. Niestety wielu przedsiębiorcom taka znajomość nie jest dana, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie mają na to czasu. I tak muszą zajmować się mnóstwem innych spraw, więc najczęściej decydują się na skorzystanie z pomocy biura rachunkowego w Przasnyszu, czy w innym mieście.

Specjaliści od rachunkowości i księgowości zajmują się takimi sprawami, jak:

  • usługi księgowe: prowadzenie ewidencji VAT, ksiąg rachunkowych, podatkowej księgi przychodów i rozchodów, ewidencji środków trwałych, ewidencji ryczałtowanej, sporządzanie sprawozdań do różnych organizacji na zlecenie, wysyłanie deklaracji podatkowych na zlecenie i w imieniu klienta,
  • usługi kadrowo-płacowe: przygotowywanie dokumentacji do akt pracowniczych, sporządzanie list płac pracowników z umową o pracę i z umowami cywilnoprawnymi, raportów rozliczeniowych, deklaracji dotyczących wpłat na PFRON, prowadzenie ewidencji czasu pracy, przekazywanie wniosków do ZUS-u, takich jak, np. wniosek o zasiłek chorobowy,
  • usługi dodatkowe: wystawianie faktur w imieniu klienta, reprezentowanie klientów przed Urzędem Skarbowym, Inspektorem pracy, GUS-em i tak dalej, doradztwo podatkowe, sporządzanie analiz finansowych, obsługa telefoniczna i mailowa klientów biura, przygotowywanie wszelakiej dokumentacji do celów kredytowych, pożyczkowych itp.

Więcej na temat obsługi kadrowo-płacowej

Jednym z obowiązków pracodawcy, jest prowadzenie dokumentacji, która potwierdza ścieżkę zawodową pracownika. W przypadku średnich i dużych firm to zadanie może być trudne, z racji tego, że tych pracowników może być od kilkuset, do nawet kilku tysięcy. Oferta biura rachunkowego w Przasnyszu i w innych miastach w ramach usług kadrowo-płacowych, może być zatem wszechstronna i dopasowana do potrzeb klientów.

Podstawowymi czynnościami w biurze księgowym, w ramach obsługi kadr i płac – poza wymienionymi nieco wyżej w tekście – jest również prowadzenie dla każdego pracownika zatrudnionego w firmie teczki. Teczka ta zawiera wszelkie dokumenty (dyplomy, poświadczenia kompetencji i inne dokumenty) istotne od momentu nawiązania współpracy. To samo tyczy się wszelkich szkoleń z BHP. Taki harmonogram również jest prowadzony przez biuro rachunkowe.

Księgowa/y jest w stanie zapewnić profesjonalną obsługę przedsiębiorstwu, bez względu na jego skalę działalności, czy wielkość i ilość pracowników. W końcu małe i średnie firmy również mogą mieć problem z prowadzeniem rozległej dokumentacji, a tym bardziej ze znajomością przepisów prawa, które nieustannie się zmieniają. Od momentu nawiązania współpracy z takim biurem przedsiębiorca może mieć pewność, że jego działalność znajduje się w dobrych i profesjonalnych rekach.