Co cechuje zawód florysty?

Florysta (chociaż częściej są to kobiety) jest przedstawicielem nowych prężnie rozwijających się zawodów. Powstał w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie dekoracją imprez kwiatami. Można powiedzieć, że ten zawód jest wąską specjalizacją kwiaciarzy. Wystąpiła ona w obrębie tworzenia kompozycji kwiatowych w celach dekoracyjnych.

Co jest potrzebne, by zostać florystą?

Nie daj się zwieść pozorom, że osoba pracująca z kwiatami tylko je układa. Tym może zająć się każdy. Praca florysty polega na posiadaniu rozległej wiedzy o roślinach. Wiedza ta powinna dotyczyć nie tylko ich wyglądu, ale również jakich warunków potrzebują i ile czasu pozostaną świeże. Ponadto potrzebne jest wyczucie stylu i wyobraźnia przestrzenna. Istnieją szkoły policealne, w których można nabyć uprawnienia i certyfikaty. Jednak nic nie zastąpi doświadczenia i poczucia estetyki.

Kto zatrudni florystę?

Dobry florysta na pewno nie będzie narzekał na brak zleceń. Są oni potrzebni w przypadku dekoracji przyjęć, uroczystości rodzinnych, jednym słowem wszędzie gdzie sala musi się prezentować ładnie. Ne zapominajmy również o najważniejszej imprezie wielu ludzi, a mianowicie jest to wesele. Czasami specjalizacja w tak wąskiej przestrzeni wystarczy, aby mieć zapełniony grafik na kilkanaście miesięcy do przodu. Imprezy imprezami, ale również część firm potrzebuje stałej współpracy. Duże hotele, spa czy wykwintne restauracje dbają o wystrój swoich pomieszczeń.