Jak prywatne przychodnie medyczne zmieniają nasze życie na lepsze?

Oferta publicznych placówek medycznych kusi, bo jest rozbudowana. Możemy udać się do takowej i ubiegać się o poradę u specjalisty. Często, pomimo tego, że płacimy miesięczne składki na NFZ, za większość badań, czy zabiegów musimy i tak płacić. To dla wielu osób jest dość przykre, bo przecież zapewniali nas, że każdy będzie miał dostęp do DARMOWEJ opieki zdrowotnej. Niestety rzeczywistość polskiej służby zdrowia jest nieco inna. W takich publicznych przychodniach można zauważyć wiele niedociągnięć, które widać już na etapie rejestracji i umawiania się na wizytę. Całkiem odwrotna sytuacja ma się w przypadku prywatnych przychodni medycznych.

Jakie są wady publicznych przychodni lekarskich?

Kierując się do przychodni publicznej, świadomie zgadzamy się na ten cały stres i długi czas oczekiwania. W takich miejscach często możemy spotkać się – poza świadczeniami lekarskimi – z odmową, bo „nie ma już numerków do lekarza” albo „następny wolny termin jest za 5 miesięcy”. W przypadku prywatnej opieki zdrowotnej – dobrym przykładem mogą tutaj być przychodnie Łódź – takie sytuacje nie mają miejsca.

Prywatna opieka zdrowotna ma naprawdę wiele zalet. Mamy tam dostęp do wielu lekarzy specjalistów, u których możemy zarezerwować dogodny dla siebie moment, nie tylko poprzez wizytę na miejscu w rejestracji, ale także telefoniczne, czy nawet przez stronę www online. Publiczna opieka zdrowotna często nie dysponuje dobrze rozwiniętym systemem rejestracji online, dlatego większość zainteresowanych rejestrowana jest jedynie poprzez osobiste przyjście na miejsce.

Warto tutaj również wspomnieć o tym, że w publicznych placówkach medycznych pierwsze w kolejności brane są osoby, które dotarły do przychodni osobiście. Tym samym dochodzi w takich miejscach do częstego ignorowania telefonów przez recepcjonistki.

Jakie są zalety prywatnych przychodni?

Decydując się na skorzystanie z usług prywatnych przychodni – na przykład takich, jak przychodnie w Łodzi – możemy mieć pewność, że dostaniemy się na wizytę. W takich miejscach nie spotkamy się z odmową i będziemy mogli zapisać się na wizytę w odpowiednim i najdogodniejszym dla nas terminie, uwzględniając również grafik lekarski, bo przecież inne osoby również korzystają z usług prywatnych przychodni.

Różnice w obu placówkach widać również w kontekście wyposażenia medycznego gabinetów lekarskich. Prywatne centra medyczne dysponują zaawansowanych technologicznie sprzętem medycznym i co ważne, lekarze specjaliści wiedzą, jak go obsługiwać. Nie jest to nic dziwnego, w końcu obsługa urządzeń specjalistycznych w medycynie należy do obowiązków lekarzy. Niemniej jednak, w publicznych placówkach niestety takich nowoczesnych sprzętów nie ma, a to przekłada się również na poziom świadczonych usług.

Prywatna opieka zdrowotna jest zatem bardzo dobrym wyjściem z sytuacji bez wyjścia dla wielu z nas. Jeżeli spotkamy się z odmową w standardowej przychodni, to zawsze możemy skorzystać, za ustaloną opłatą, z usług, które świadczą prywatni lekarze specjaliści. Mogą z niej skorzystać zarówno osoby starsze, młodzi pacjenci, sportowcy, czy też ciężarne kobiety, czyli jednym słowem wszyscy ci, którzy potrzebują pomocy i porady lekarskiej, a której nie znaleźli w wybranej publicznej przychodni.