Pierścionek dla dziecka czy domek dla lalek? – kilka pomysłów na idealny dziewczęcy prezent urodzinowy

Zbliżają się kolejne urodziny, kolejna uroczystość, a pomysłu na prezent dla dziewczynki brak? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka patentów na upominki począwszy od domku dla lalek, poprzez pierścionek dla dziecka i kończąc na zwierzątku domowym.

Pomysł 1 – domek dla lalek

Oczywiste jest, że każda z dziewczynek bawiła się lub będzie się bawić lalkami. Logiczny jest więc fakt, że taki domek dla lalek byłby idealnym prezentem dla małej księżniczki. Na rynku znajdziemy dużo różnych propozycji. Weźcie pod uwagę, że dom w którym można coś przestawiać, ustawiać, aranżować wnętrze i odgrywać życiowe scenki lalkami podaruje dziecku wiele radości.

Pomysł 2 – pierścionek dla dziecka

Kolejną z naszych propozycji jest pierścionek dla dziecka jako przykład biżuteryjnego pomysłu na prezent. Oczywiście możesz także postawić na celebrytkę, bransoletkę czy kolczyki, ale delikatny pierścionek dla dziecka może być strzałem w dziesiątkę. Dlaczego? Po pierwsze dziewczynka widzi, że mama nosi pierścionki i ciocia i nauczycielka i sąsiadka, może to być zwykła obrączka, ale jednak dla dziecka jest to forma ozdoby dłoni. Młoda dama chciałaby często czuć się jak dorosła kobieta dlatego podkrada mamie kosmetyki, buty i ubrania. Dlatego właśnie pierścionek dla dziecka mógłby być idealnym wykończeniem stylizacji, a dodatkowo poczuciem bycia małą kobietką. W salonach jubilerskich znajdziesz dużo propozycji w tej tematyce.

Pomysł 3 – zwierzątko domowe

Czy zwierzątko domowe jest dobrym pomysłem na prezent? Myślę, że tak, o ile wiedzą o tym rodzice czy opiekunowie i wyrażają na to zgodę. Najmniej wymagającym zwierzątkiem byłaby pewnie rybka. To dobry pomysł by uczyć dziecko odpowiedzialności za drugie stworzenie. Opieka nad rybką, karmienie jej i zmienianie wody może nauczyć młodego człowieka empatii, organizacji czasu, troskliwości, obowiązkowości. Pies czy kot jest na pewno bardziej wymagającym zwierzęciem. Dlatego jeśli chcesz dopiero dziecko wprowadzać w świat odpowiedzialności i świat zwierząt zacznij od rybki albo chomika. Zacznij od zwierzaka, które ma mniejsze wymagania, by dziecko poradziło sobie samo z opieką nad nim.