Czym różnią się klasy lotów samolotowych?

Jedna z niewielu rzeczy, które mogą łączyć wyjazd na wakacje i delegację w pracy jest lot samolotem. Nie ma chyba szybszego sposobu podróżowania, za którego sprawą można dotrzeć nawet do najbardziej odległych zakątków świata.

Lot klasą ekonomiczną

Jest to najtańszy rodzaj klasy. Nie ma w niej udogodnień. W cenie biletu dostajemy miejsce siedzące o wymiarach od 71 cm do 86 cm długości i od 43 cm do 83 cm szerokości. Wszystko zależy od konkretnej maszyny. Dodatkiem może być Wi-Fi, rozrywka, gniazdko elektryczne, ale nie zawsze. W tej klasie ograniczone również jest miejsce na bagaż, zarówno podręczny jak i główny. Wybierając tę klasę, powinieneś liczyć się ze wszystkimi niewygodami. Jednak cena biletu dostępna jest dla każdego.

Lot klasą ekonomiczną premium

Tak określane są klasy lotów samolotowych, w których do standardu znanego z klasy ekonomicznej zostaje coś dodanego. Może to być o kilka centymetrów więcej miejsca w fotelu, dodatkowe miejsce na bagaż czy pierwszeństwo wejścia na pokład. Oczywiście wszystko adekwatnie podnosi cenę biletu, ale może uprzyjemnić długi lot samolotem lub pomoże zaoszczędzić Ci pieniądze na dokupywaniu miejsca na bagaż.

Lot klasą biznesową

Biznes klasa to całkowicie inny świat na pokładzie samolotu. Jest ona synonimem wygodnego latania. Do dyspozycji pasażerów są tam bowiem wygodne fotele o szerokości 86 cm oraz odległości między poszczególnymi wynosi 220 cm. A najważniejsze jest to, że nikt obok Ciebie nie siedzi. Możesz się w pełni zrelaksować. Poza wygodą, czeka Cię również profesjonalna obsługa, posiłki serwowane w standardzie najlepszych restauracji a czasami nawet bar na pokładzie.

Lot pierwszą klasą

W przypadku lotów pierwszą klasą wszystko musi być naj. Poza zapewnieniem pełnej prywatności pasażerom oraz niezwykle wygodnych foteli, obsługa przypomina tą z filmów. Zna dokładne potrzeby swoich gości, nawet zanim zdążą o cokolwiek poprosić. W niektórych samolotach dla gości dostępne są łazienki z prysznicem lub całe oddzielne apartamenty.