Dla Babci i Dziadka – idealne upominki dla najstarszych

Weszliśmy w Nowy Rok z przytupem – zwykliśmy robić to podczas hucznego świętowania między 31 grudnia, a pierwszym dniem stycznia. Co prawda święta i sylwester już się skończyły, ale celebracji jeszcze nie koniec. Niedługo bowiem będziemy mieć okazję – coroczną – do kolejnego świętowania, tym razem w gronie tych, którzy opiekowali się nami jeszcze za czasów, kiedy chodziliśmy w pieluszkach. Mam tutaj na myśli oczywiście nasze drogie Babcie i Dziadków. Co moglibyśmy podarować im w tych szczególnych dniach?

Co dla Babci, a co dla Dziadka?

Dzień Babci i Dziadka to dwa, szczególnie ważne dla milionów wnucząt, dni. Każdy z nas w tym czasie szuka odpowiedniego upominku. Prezent dla Babci i Dziadka to, nie bagatela, dość trudna sprawa. Nie wszystko bowiem nadaje się dla osób, które na tym świecie, zdążyły już przeżyć swoje kilkadziesiąt lat – wszystko już widzieli i słyszeli. Co prawda bez względu na to, jaki upominek im podarujemy, nasi kochani Starsi i tak ucieszą się z niego – nawet gdyby był to przedmiot całkowicie bezużyteczny, liczy się bowiem gest, a nasi dziadkowie kochają nas przecież bezgranicznie. Niemniej jednak warto zastanowić się nad takim prezentem, który mógłby być praktyczny.

Niektóre kobiety w kwiecie wieku lubią robótki ręczne, inne ogrodnictwo, jeszcze inne zaś gotowanie, czy też porządki domowe. Wybór odpowiedniego prezentu zależy więc od tego, co tak naprawdę lubi nasza Babcia. Jeżeli jednak chcemy zrobić jej dobrą niespodziankę, to jest kilka takich „ogólnych” prezentów, np. personalizowane czekoladki, happy socks (czyli dosłownie tłumacząc, wesołe skarpetki), zestaw miodów z domowej pasieki, czy też kapcie. Dobrą propozycją są również najróżniejsze gadżety, takie jak, np. interaktywna ramka na zdjęcie, czy też kubek, który sam miesza napój.

Sprawa wygląda podobnie, jeżeli chodzi o mężczyzn. Dziadkowie z reguły jednak lubią to, o czym można się łatwo domyślić, czyli wędkarstwo. Niektórzy lubują się w ogrodnictwie, grzybobraniu, czy też rzeźbiarstwie. Możemy więc brać pod uwagę takie prezenty na Dzień Dziadka jak gadżety wędkarskie, organizer do narzędzi, czy też nowe rękawice ogrodnicze. Dziadkowie ucieszą się również z nieco innych upominków – mam tutaj na myśli oczywiście alkohol. Niemniej jednak ta propozycja dotyczy nieco starszych wnucząt. Młodsi zaś mogą postawić również na podarunki DIY.

Zrób to sam!

Uważa się, że to nie te kupione prezenty, są najlepszym wyjściem na prezent dla Babci i Dziadka, a właśnie te własnoręcznie wykonane. Jest wiele różnych pomysłów na udany prezent, które wystarczy tylko zrealizować. Możemy między innymi wykonać własnoręczną ramkę na zdjęcia, czy kuferek na biżuterię dla Babci.

Kiedy brak nam pomysłu, z pomocą przychodzi, dobrze każdemu znany, „wujek Google”. W Internecie możemy bowiem znaleźć mnóstwo najróżniejszych propozycji i pomysłów na prezenty dla najbliższych. To nie żadna ujma sprawdzić, co mogłoby się tym razem podarować. Nie każdy bowiem jest na tyle kreatywny albo najzwyczajniej nie ma czasu, aby siedzieć godzinami i myśleć nad odpowiednim prezentem. Internet jest więc dobrym miejscem na research, a kiedy totalnie brak nam jakiegokolwiek pomysłu, możemy również zamówić, np. indywidualny kubek ze zdjęciem, fartuszek, zestaw ręczników, skarpetek z nadrukiem „Dla Ulubionej Babci”, „Dla Kochanego Dziadka”, czy też kalendarz, który imituje album rodzinny – bardzo dobry, jako ozdoba lodówki.

Pomysłów jest naprawdę długa lista, wystarczy tylko na chwilę usiąść i dobrze się nad tym zastanowić. Co mogłoby spodobać się mojej Babci? Z czego najbardziej ucieszy się mój Dziadek? To wszystko zależy jeszcze od tego, w jakich stosunkach jesteśmy z dziadkami. Może się bowiem okazać, że są to osoby, które nie lubią dostawać żadnych prezentów. W takim wypadku może warto zastanowić się nad jakimś małym przyjęciem niespodzianką?